FAZA KONSOLIDACJI BITCOIN’A POBIJE REKORDY, ALE MOŻE NIE POTRWAĆ DŁUGO

18. Juli 2020

Intensywna wielomiesięczna faza konsolidacji Bitcoina zbliża się obecnie do rekordowego poziomu.
W ciągu ostatnich kilku lat BTC przechodziła wiele faz konsolidacji, w których jej cena przez dłuższy czas nie odnotowywała żadnych ruchów o więcej niż 5%.
W związku z tym, w ciągu zaledwie kilku dni krypto ustaliło swój najbardziej wydłużony czas trwania skompresowanych transakcji, jaki odnotowano w ciągu ostatnich kilku lat.

W przeszłości wszystkie te ataki na handel bezkompromisowy powodowały duże ruchy.
Rosnący OI i inwestorzy boczni gotowi do powrotu na pozycje mogą pomóc w uruchomieniu kolejnego dużego ruchu
Faza konsolidacji Bitcoin Profit zawęziła się z opóźnieniem, a kupujący i sprzedający trzymają teraz kryptonim między malutkim zakresem 200 dolarów. Dolna granica tego kanału wynosi około 9.100 dolarów, a górna 9.300 dolarów.

Konsolidacja kryptowaluty trwa już od ponad trzech miesięcy i nie wiadomo, kiedy może się ona zakończyć.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Zwężający się zakres, w którym został złapany, może być pozytywnym znakiem dla znudzonych traderów, ponieważ historia pokazuje, że kanały handlowe, które są tak wąskie, praktycznie zawsze rozwiązują się przy pomocy wybuchowego ruchu.

BITCOIN’S SIDEWAYS TRADING JEST O KROK OD WEJŚCIA NA REKORDOWE TERYTORIUM.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Bitcoin handlował pomiędzy 9,000 a 10,000 dolarów.

 

Na początku tej fazy konsolidacyjnej, krypto waluta kilka razy przeciskała się ponad i poniżej tych granic, ale każda z nich okazała się ulotna.

Ten zakres zmniejszał się w ciągu ostatnich kilku tygodni, powodując, że zmienność Bitcoin’a osiągnęła historycznie niski poziom, gdy jego wolumen obrotu zaczął się wykrwawiać.

 

Wydaje się, że aktywni inwestorzy czekają na potwierdzenie trendu zanim powrócą na rynek.

Należy zauważyć, że tylko kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat Bitcoin handlował w tak wąskim zakresie jak ten, w którym obecnie się znajduje.

Jeden z analityków danych mówił o tym w ostatnim tweecie, wyjaśniając, że BTC nie zamieścił 5% dziennego ruchu przez 24 proste dni.

W kwietniu 2019 r. zaobserwowano 27-dniowy trend konsolidacji w tym wąskim zakresie, a w listopadzie 2018 r. – 29-dniową smugę.

 

„BTC nie odnotowała 5-procentowej zmiany w ciągu 24 dni roboczych. Jest to najdłuższy okres od 27-dniowego okresu, który zakończył się 1 kwietnia 2019 roku. 1 miesiąc powrotu po tym był +31%. Najdłuższy okres od 27 dni, który zakończył się 13 listopada 2018 r., wynosił +31%. Miesiąc powrotu po tym okresie wyniósł -48%“, wyjaśnił.

ROSNĄCE OTWARTE ZAINTERESOWANIE MOŻE POŁOŻYĆ KRES TEJ KONSOLIDACJI

Po długim okresie uśpienia, inwestorzy ponownie zaczynają otwierać pozycje na Bitcoin.

 

Jest to widoczne podczas patrzenia na niedawny wzrost zainteresowania Bitcoinem. To po prostu ustawia wielomiesięczny haj.

 

Wizerunek dzięki uprzejmości Bizantyjskiego Generała. Wykres przez Coinalyze’a.
Może to oznaczać, że krypto waluta wkrótce zobaczy zwiększony wolumen handlu, co z kolei może prowadzić do większej zmienności.